Ennek a tökéletes technikának köszönhetően a vendég haja olyan hatást kelt, mintha éppen egy napsütötte tengerpart homokos strandjáról érkezett volna meg, a nyüzsgő nagyváros forgatagába.
Az igazán természetes megjelenés.
A festés során fontos figyelembe venni, hogy a vendég milyen színű, hosszúságú és szerkezetű hajkoronával rendelkezik, ugyanis a szakemberek ehhez igazodva tudják elkészíteni számára a tökéletes napszítta balayage hatást.
Ez a festési forma sokkal finomabb, lágyabb és természetesebb színátmenetet kölcsönöz, így akár világosabb, akár sötétebb tónust is választhatunk, hiszen végeredményképpen nem lesznek nagyon élesen elkülönülő, kontrasztos átmenetek a hajban, csak néhány, lágy szín dimenzión átívelő tincsünk.
Kinek is ajánljuk?
A balayage technika maga a végtelen lehetőségek tárháza.
Ha esetleg még sosem festetted a hajad, ez a stílus egy visszafogott, mégis a maga érzéki módján látványos kezdet is lehet számodra a hajfestés izgalmas világában. Ha azonban már gyakorlott vagy a többi festési technika terén, de valami másra szomjazol, mint a hagyományos melír csíkok vagy egy erőteljesebb ombre fazon, akkor is kitűnő választás lehet számodra egy természetes hatást kölcsönző balayage stílus.
A legnépszerűbb technikák:
Természetesen a balayage festés megjelenésével – hála a kreatív fodrászoknak –, idővel a technika számos változata kiforrta magát.
- BABYLIGHTS: ez a balayage egyik legvisszafogottabb és legtermészetesebb változata. A babylights ugyanis éppen arra utal, hogy a világosított tincsek vékonyak, a színek lágyak, így csak finom kontrasztot biztosítanak. A satírozott hajak között ez a típus adja vissza leginkább a napszítta hatást.
- FLAMBOYAGE: az igazat megvallva ez a verzió ránézésre épp az ombre és a balayage keveréke, de nem hagyhattuk ki a felsorolásból. Elkészítése ugyanis teljes mértékben a balayage technikáján alapszik, a fodrász szakember szabad kézzel viszi fel a festéket a haj felületére, körülbelül középtájt. A tincsek itt is egészen a hajvékekig világosodnak.
- ÉCAILLE: ennek a balayage melírnak a neve szintén egy francia szóból ered, ugyanis az ‘écaille’ teknőspáncélt jelent. A szó és a haj közötti összefüggés nem más, minthogy ebben az esetben a különböző árnyalatok épp úgy játszanak egymással, mintha egy teknős páncéljának színeit látnánk. A hajtő az écaille frizuráknál is sötét, a hajvégek pedig itt is világosabbak, de a festés már cikkcakk eljárással történik.