A tini kezelés menete
1. letisztítás: az arcápolás egyik legfontosabb lépése, hogy rendesen letisztítsuk a bőrt. Itt nem csak a sminket távolítjuk el, hanem a nap során a bőrre rakódott szennyeződéseket, az izzadtságcseppeket, zsírokat, porszemcséket, baktériumokat, elhalt hámsejteket is éppúgy el kell távolítanunk. A lemosó tej már tartalmaz hatóanyagokat, tisztít és nyugtat, előkészíti a bőrt. Fontos, hogy ezt jó minőségű kozmetikummal végezzük, mert minden további lépés erre épül.
Minden bőrtípus napi kétszeri alapos tisztítást igényel. Este azért mossuk le bőrünket, mert napközben a porszemcsék és az egyéb környezeti szennyeződések beülnek pórusainkba. A reggeli tisztítás azért nagyon fontos, mert éjszaka a bőrünk regenerálódik, méregtelenít, és ezeket a szennyeződéseket kell eltávolítanunk.
2. tonizálás: a tonikot azért használjuk, mert a tisztítás során a bőr pH-ja lúgos irányba tolódott, és ezzel az enyhén savas készítménnyel állítjuk vissza bőrünk természetes 5,5-ös pH-ját.
3. mikrodermabrázió, vagy egyéb, bőrtípusnak megfelelő peeling: a bőr ápolása az elhalt hámréteg eltávolításával kezdődik. Mikrodermabráziós, azaz gyémántfejes csiszolást alkalmazunk olyan esetekben, amikor a bőr korpás szeborreás, azaz a felszíne száraz, érdes, mégis megjelennek mitesszerek és pattanások.
Ekkor a felszínen a megvastagodott szaruréteg elzárja az oxigént, ami megváltoztatja a faggyúképzést, és megakadályozza a faggyú optimális ürülését. A csiszolással nagyon szép eredményeket tudunk elérni, és utána fellélegzik a bőr, sokszor már ez a lépés önmagában javít a vendég bőrén. Aknés esetekben a fertőzésveszély miatt nem csiszolhatunk, ezért ekkor enzimes peelinget, vagy indokolt esetben erősebb kémiai vagy AHA-savas peelingeket használunk.
4. gőzölés vagy puhító pakolás: 15 perc gőzöléssel megnyitjuk a pórusokat, előkészítjük a bőrt a könnyű tisztításra. Ha valaki kellemetlenül érzi magát gőz alatt, arra is van megoldás. Ebben az esetben felrakunk egy puhító thermomaszkot, amellyel 5-8 perc alatt felpuhítjuk a bőrt, majd 5 perc alatt, masszírozó mozdulatokkal eltávolítjuk a maszkot.
5. tisztítás: a tisztítás során kinyomkodjuk a mitesszereket, pattanásokat. Ez a folyamat 15-20 percet vesz igénybe. Ennél hosszabb ideig csak nagyon indokolt esetben tisztítunk, mivel figyelmünk kell arra is, nehogy a túlzott nyomkodással megsértsük a lob-gátakat, és a lokalizált gyulladást továbbterjesszük.
Fontosnak tartjuk azt is, hogy tini vendégünk arcán a kezelés után ne hagyjunk nyomokat, minél minimálisabb kellemetlenséggel és utóhatással járjon a kezelés ezen lépése.
6. fertőtlenítés: két lépésben végezzük. Első körben bőrfertőtlenítő tonikkal áttöröljük a bőrt, majd VIO-val megyünk át rajta. Ez az eszköz nemesgázból fejleszt ózont, amelyet a bőrhöz érintve kisülések keletkeznek, ahol szabad oxigén fejlődik. Ez a szabad oxigén rendelkezik redukáló, fertőtlenítő hatással. Fertőtlenítő hatása mellett anyagcsere-fokozó, szárító, pórusösszehúzó, illetve faggyútermelést csökkentő hatású.
7. tápanyagbevitel: a bőrtípusnak megfelelő ampullát vagy szérumot SonoStar III. típusú biorezonanciás ultrahanggal visszük be. Ez a legkíméletesebb és leghatékonyabb tápanyag-beviteli forma, amely alkalmas vizes-és zsíros fázisú anyagok bejuttatására is, és a biorezonanciával rögtön célzottan kezeli a bőrproblémát.
8. pakolás: a kezelést egy pórusösszehúzó, nyugtató pakolással zárjuk, mely 15-20 perc. Ezalatt az idő alatt elmúlik a pirosság, a pórusok összehúzódnak, így nyugodtan lehet folytatni a napi teendőket. Indokolt esetben színezett hidratálót, vagy alapozót használunk a kezelés végén, hogy az eredmény tökéletes legyen.